Zalety kredytu gotówkowego

Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki? W takim razie bardzo możliwe, że zdecydujesz się na wybór kredytu gotówkowego. Jakie są jego zalety?

Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie, jeśli pojawiły się nieprzewidziane wydatki i potrzebujemy szybko dodatkowej gotówki. Jeśli nie mamy jej od kogo pożyczyć, wtedy warto po niego sięgnąć. Jego główną zaletą jest fakt, że proces kredytowy jest szybki i zazwyczaj trwa zaledwie kilka godzin. Wymaga też mało dokumentów, zazwyczaj bank wymaga tylko dokumentu tożsamości i dokumentu potwierdzającego nasze dochody. Dodatkową zaletą jest również fakt, że banku nie obchodzi przeznaczenie kredytu. Możemy wydać go na dowolny cel. Dodatkowo pieniądze otrzymujemy bardzo często w niedługim czasie po podpisaniu umowy i otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi. Zazwyczaj kwotę będziemy mogli otrzymać w gotówce lub przelewem na konto.

Co powinniśmy zrobić, żeby uzyskać kredyt gotówkowy? Przede wszystkim należy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy oraz przedłożyć zaświadczenie o zarobkach. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą zazwyczaj przyda się PIT za ostatni rok podatkowy oraz wyniki za bieżący okres. Zazwyczaj pożyczki gotówkowe są też dość elastyczne pod kątem wysokości pożyczanej kwoty. Możemy otrzymać kwotę nawet rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Zależy to oczywiście od naszych potrzeba oraz naszej zdolności kredytowej. Kredyty gotówkowe mają sporo zalet, nie należy jednak zapominać, że spłacając kredyt oddajemy nie tylko pożyczoną kwotę, ale i prowizję, oprocentowanie czy RRSO. Dlatego kwota ta będzie znacznie wyższa. Dlatego sam kredyt należy dobrze przemyśleć, podobnie jak wysokość kredytu. Zastanówmy się nad tym ile pieniędzy faktycznie potrzebujemy i podejmijmy taką decyzję, która nie wpędzi nas w kłopoty finansowe, w przeciwnym razie możemy żałować pochopnej decyzji. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto skontaktować się z pracownikiem banku i rozwiać je. W przeciwnym razie możemy podjąć złą decyzję, z którą będziemy musieli się borykać przez długi czas.

Dlatego na samym początku warto wziąć kartkę i długopis, spisać nasze dochody i wydatki i określić ile miesięcznie będziemy w stanie spłacać. Ustalenie rozsądnej kwoty, którą będziemy miesięcznie spłacać sprawi, że kredyt nie będzie dla nas przykrym obowiązkiem, który nas znaczącą obciąży, ale dodatkowym wydatkiem podjętym z całą odpowiedzialnością. Jak każdy poważniejszy wydatek powinniśmy go więc dokładnie przemyśleć. Zachowajmy zdrowy rozsądek.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.