Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/dobrylog/domains/fajnalokata.com.pl/public_html/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Dobra lokata

Friday, November 15, 2019

Jak dostać 4 procent na lokacie w 2019 roku?

Powyższy temat brzmi trochę jak zapowiedź kryptoreklamy. Oczywiście artykuł ten nie jest narzędziem marketingowym. Niemniej, zostaną w nim przedstawione obostrzenia, które są wymagane przy tak wysoko oprocentowanych lokatach. O tym, czy uwarunkowania te są zbyt wygórowane, czy nie, zdecyduje Czytelnik. Zapraszamy do lektury!

Warunek I: raz i na krótko

Zyski na poziomie 4 procent uzyska tylko taki inwestor, który chce skorzystać z danej oferty w sposób jednorazowy i z wykorzystaniem środków wpłacanych do banku po raz pierwszy. Nawiasem mówiąc, taka metoda jest bardzo ciekawym sposobem na pozyskanie kapitału. Niestety, oprocentowanie to obejmuje tylko kwoty maksymalnie do 10 tysięcy złotych, co automatycznie ogranicza wydatki ponoszone przez bank na rzecz swoich Wierzycieli. Oczywiście czas trwania takiej lokaty również jest ograniczony do 3 miesięcy. Na marginesie warto zaznaczyć, że okres ten (w niektórych bankach) można wydłużyć, jeśli na konto powiązane z lokatą będziemy przelewać nasze wynagrodzenie.

Warunek II: produkty towarzyszące

Tytułowych 4 procent nie uzyskamy raczej na lokacie, która nie będzie powiązana z jakimikolwiek dodatkowymi usługami. Uzyskamy je wyłącznie w przypadku zaakceptowania korzystania z przypisanego rachunku bankowego. Niektóre banki w momencie założenia lokaty, nie zakładają automatycznie wspomnianego konta. Dlatego kolejnym, często spotykanym obostrzeniem, jest konieczność jego założenia w maksymalnie 30 dni od momentu założenia lokaty.

Warunek III: tylko nowi Klienci

W większości przypadków z ofert lokat o wysokim oprocentowaniu mogą skorzystać wyłącznie ci Klienci, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z danym bankiem. Oczywiście niektóre podmioty wprowadza regulacje, w ramach których dana osoba nie powinna być Klientem banku w określonym, podanym w regulaminie dniu. Zasada ta dotyczy również nowych środków wpłacanych nie tylko na lokaty, ale i na rachunki oszczędnościowe.

Tym samym, oferty wysoko oprocentowanych (jak na bieżące realia) lokat terminowych, stają się swoistym narzędziem marketingowym. Niestety, rozpatrywanie ich w kategorii długotrwałych narzędzi uzyskiwania dochodów kapitałowych wciąż mija się z celem. Zwłaszcza, że ich czas trwania jest ograniczony.

Podsumowanie

Lokaty bankowe wciąż są mało opłacalną (w dalszej perspektywie) metodą inwestowania pieniędzy. Niemniej, pojawienie się lokat oprocentowanych na 4 procent, jest zapowiedzią pewnych zmian, wynikających z powolnego narastania inflacji. Szkoda tylko, że takie oferty nie pojawiały się rok, lub dwa lata wcześniej…

strona czasnakase.com.pl ułatwi Ci wybór i poszukiwania dobrych ofert.