Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/dobrylog/domains/fajnalokata.com.pl/public_html/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Dobra lokata

Tuesday, April 30, 2019

Kredyt gotówkowy co powinniśmy wiedzieć

Pieniądze są dla nas bardzo istotne dlatego też większość z nas do swoich finansów podchodzi bardzo poważnie, a kredytów zazwyczaj wystrzegamy się jak diabeł święconej wody. Niestety czasami nie ma innego wyjścia i jesteśmy zmuszeni z nich skorzystać. Ważne jest abyśmy traktowali swoje pieniądze poważnie i podejmowali świadome i przemyślane decyzje, aby tego dokonać powinniśmy bardzo dokładnie analizować wszystkie oferty jakie proponują nam banki, tylko wtedy nasza decyzja spełni nasze oczekiwania i nie zaskoczy nas niczym co mogłoby mieć negatywny wpływ na nasz domowy budżet.

Dla wielu osób które stają w trudnych sytuacja i pieniądze są im potrzebne jak najszybciej, wzięcie kredytu to jedyne wyjście, ponieważ rodzina i znajomi odmówili nam udzielenia pomocy. Kredytu potrzebujemy w takich sytuacjach kiedy zepsuje nam się pralka albo lodówka i nie mamy oszczędności ani kogoś, kto mógłby pożyczyć na bezprocentowe raty. Takie sytuacje faktycznie mogą skłonić nas do wzięcia kredytu. Niestety wiele osób decyzję o kredycie podejmuje zbyt pochopnie bądź też w nieuzasadnionych przypadkach jak na przykład kupno sprzętu na święta swoim bliskim. Jeżeli nie stać nas na drogie prezenty to po prostu ich nie kupujmy.

Nie ma potrzeby, nie ma kredytu
Doskonale wiemy że nigdy nie oddamy do banku tyle ile pożyczyliśmy tylko znacznie więcej, dlatego też dokładnie powinniśmy przemyśleć swoją decyzję. Decyzji szybkich i pochopnych możemy bardzo żałować. Chcesz nowe auto? Zobacz na 17bankow.com jak to zrobić. Wiele osób z decyzją o zaciągnięciu kredytu czuje się bardzo źle, dlatego też by wypracować w sobie powściągliwość w podejmowaniu decyzji kredytowych, powinniśmy spisać sobie zestaw pytań, które będziemy zadawać sobie zawsze, kiedy pomyślimy, że powinniśmy wziąć kredyt. Oto one:

Konieczność czy zachcianka? Bardzo często zastanawiamy się czy nie kupić sobie na kredyt nowego telefonu, pomimo tego, że ten, który mamy, ma się bardzo dobrze. Jeśli właśnie po to, wchodzimy na stronę banku, to powinniśmy szybko zrezygnować z takiego zamiaru.

Jeżeli faktycznie nagle potrzebujemy gotówki zastanówmy się, czy ktoś z bliskich nie mógłby pożyć nam potrzebnej kwoty. Dzięki takiej pomocy być może uda nam się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

To pytanie jest również ważne i nie powinniśmy tylko żyć dniem dzisiejszym ale również zastanowić się czy w przyszłości również będzie nas stać na spłatę zadłużenia. Potrzeba jest pilna, a nikt z bliskich nie może wam pożyczyć pieniędzy – tak to sytuacja podbramkowa. Musimy wiedzieć o tym, że nawet najbardziej korzystny kredyt nie rozwiąże naszego problemu, jeśli nie będziemy w stanie spłacić zaciągniętych rat, a spłacić będziemy musieli przynajmniej 120 proc. tego, co pożyczyliśmy.

Często zdarza się że zakup możemy odłożyć w czasie i uzbierać potrzebną kwotę a następnie kupić go za gotówkę.