Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/dobrylog/domains/fajnalokata.com.pl/public_html/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Dobra lokata

Friday, February 16, 2018

Pojęcie i rodzaje kredytu samochodowego.

Czym jest kredyt samochodowy.

Słyszy się wiele o kredytach samochodowych, z jakich korzysta coraz więcej osób. A czym tak właściwie jest kredyt samochodowy? Dowiedzmy się o nim czegoś więcej. Kredyt samochodowy jest to rodzaj kredytu celowego, którego forma polega na finansowaniu pojazdu. Mówiąc inaczej polega to na tym, że bank daje klientowi określoną kwotę pożyczki na określony cel. tutaj tym celem jest kupno samochodu. W wielu bankach kredyt samochodowy określany jest jako kredyt motoryzacyjny. Za pomocą kredytu samochodowego może kupić nie tylko nowy samochód, ale także auto używane i inne pojazdy. Do takich pojazdów zalicza się motocykle, skutery, quady, maszyny budowlane, traktory, przyczepy kempingowe i kampery jak również lodzie motorowe. Jak widać jest wiele pojazdów jakie można sfinansować z kredytu samochodowego. Wiele osób uważa, że kredyt samochodowy to kredyt tylko i wyłącznie na kupno samochodu, a jak widać tych maszyn jest o wiele więcej. Co ważne wniosek o kredyt samochody składa się nie tylko w banku, ale również w autoryzowanych salonach konkretnej marki pojazdu. Takie salony bardzo często współpracują z bankami, aby można było łatwiej taki kredyt dostać. Można nawet znaleźć marki samochodowe, które posiadają własny bank. Chociażby Toyota Bank, czy też Volkswagen Bank. Starając się o kredyt samochodowy w salonie, który ma swój własny bank można otrzymać zobowiązanie na o wiele lepszych warunkach. Można negocjować zniżkę na taki samochód i co warto wiedzieć kredyt na samochód będzie dla ans tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy. Jeżeli pieniądze z kredytu mają być przeznaczone na kupno samochodu to lepiej jest wziąć kredyt samochodowy.

Typy kredytów samochodowych.

Można wyróżnić trzy rodzaje kredytów samochodowych. Pierwszym z takich typów jest typ standardowy. W tym przypadku co miesiąc spłacamy ratę, w której skład wchodzi część kapitału i odsetek. Raty rozkłada się na dogodny okres kredytowania. W przypadku kredytów samochodowych minimalny okres kredytowania wynosi pół roku, zaś maksymalny może wynosić nawet 10 lat. Nie ma również konieczności wpłaty własnej, aby skorzystać z tej oferty. Drugi typ kredytu samochodowego to typ jednoratowy. Jest to kredyt promocyjny jakie oferują typowe banku samochodowe takie jak Toyota Bank. Tutaj trzeba mieć dużą wpłatę własną, aby otrzymać kredyt. Pozostała kwota spłacana jest w terminie jaki określono w umowie. Może być to na przykład za rok. Jedną z największych zalet kredytu jednoratowego jest to, że nie jest on oprocentowany. Trzeci typ kredytu to kredyt balonowy. Tutaj mamy bardzo niskie raty do 80% wartości samochodu, zaś ostatnia z rat jest największa i wynosi 20% całej kwoty kredytu. Jest ona dużo wyższa od reszty rat i nad wyborem tego typu kredytu samochodowego trzeba się dobrze zastanowić. Ostatnia rata będzie bardzo duża i trzeba mieć pewność, że będziemy mieć na nią wystarczającą sumę pieniędzy.