Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/dobrylog/domains/fajnalokata.com.pl/public_html/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Dobra lokata

Wednesday, August 2, 2017

Charakterystyka kredytów internetowych

Kredyty gotówkowe -kredytomania.EU udzielane przez internet to jedna z ciekawszych kategorii na rynku kredytowym. Czy warto jednak korzystać z serwisów firm pożyczkowych? Czy to bezpieczna kategoria współpracy i w jaki sposób podchodzić do analizy wiarygodności pożyczkodawców? Artykuł odpowiada na powyższe pytania w skróconej formie. Zobaczysz, że kredyt internetowy to bardzo dobra i przede wszystkim tańsza alternatywa dla standardowych oddziałów stacjonarnych firm pożyczkowych.

Warto wiedzieć, że jedna firma pożyczkowa posiada często kilka serwisów pożyczkowych ukierunkowanych na inne grupy docelowe. Z kredytów internetowych korzysta najczęściej pokolenie wyżu demograficznego, w którym ceni się szybkie zaspokojenie potrzeb konsumpcyjnych, a nie długoterminowe oszczędzanie. Inne grupy to początkujący przedsiębiorcy, którzy nie mają szans na kredyt w banku komercyjnym, emeryci z niewielkimi dochodami, renciści. Osoby bezrobotne, a także osoby z zagrożeniem przejęć komorniczych bardzo rzadko otrzymują już kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach, ponieważ prawo zmieniło się w sposób delikatnie niekorzystny dla kredytodawców. Wcześniej dochodziło do zawyżania kosztów pozaodsetkowych, często do absurdalnych kwot. W takim wypadku obsługa bardziej ryzykownych klientów się opłacała. Po ograniczeniu kosztów pozaodsetkowych taka formuła współpracy nie ma już racji bytu. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem zmian prawnych zapoznaj się z pojęciem tzw. ustaw antylichwiarskich. Firma pożyczkowa w internecie ogranicza koszty i działa często bez oddziału stacjonarnego. To wcale nie jest utrudnienie, bo wszystkie sprawy załatwisz z konsultantem mailowo, telefonicznie lub przez wideorozmowę na popularnych komunikatorach. Kredytobiorca powinien zawsze sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy. Firma pożyczkowa to spółka z konkretnym kapitałem zakładowym, z jasnymi danymi rejestrowymi, często należy do Związku Firm Pożyczkowych. Pożyczkodawca potwierdza wiarygodność kredytobiorcy w dwóch krokach. Przede wszystkim musisz wysłać przelew na 1 grosz na dedykowane konto firmy pożyczkowej. W ten sposób potwierdzasz, że posiadasz rachunek osobisty, na który można przelać środki. Dochodzi do tego poznanie podstawowych danych klienta i ich ocena w podstawowych bazach dłużników. Warto wiedzieć, że każda firma pożyczkowa monitoruje klientów w bazach BIK i BIG. Przy słabej zdolności kredytowej trzeba się przygotować na zabezpieczenie umowy kredytowej nieco większym majątkiem trwałym, chociażby nieruchomością, czy innymi dobrami o sporej wartości. Standardowo przyjmuje się, że kredyt zabezpiecza się na poziomie 100% pozyskiwanej kwoty. Im gorsza zdolność kredytowa, tym zabezpieczenie większe.

Kredytów krótkoterminowych udzielają nie tylko firmy pożyczkowe, ale również pośrednicy przez zaprzyjaźnione instytucje finansowe. Na wielu portalach pożyczkowych występuje system przesyłania wypełnionego wniosku kredytowego do różnych inwestorów, co pozwala na nieco bardziej elastyczną współpracę. W kredytach internetowych dominuje wiele ciekawych promocji, a w tym chwilówka za zero złotych, gdzie spłacasz jedynie kapitał początkowy bez oprocentowania. Takie oferty to jedna z najlepszych reklam dla firm pożyczkowych. Zainteresowanie kredytami internetowymi rośnie ze względu na łatwość przekazania podstawowych danych w zabezpieczonej formie. Do tego poprawia się model sprawdzania wiarygodności firm pożyczkowych w internecie. Nawet Komisja Nadzoru Finansowego wydaje ostrzeżenia o nieuczciwych podmiotach. Przed przejściem na rynek kredytów internetowych warto sprawdzać podobne ostrzeżenia, dostępne całkowicie za darmo.