Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/dobrylog/domains/fajnalokata.com.pl/public_html/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Dobra lokata

Tuesday, May 16, 2017

Lokaty bankowe z zyskiem

Ciężko sobie wyobrazić lokatę, która nie generowała by dla nas zysku. Jeśli inwestujemy pewną sumę pieniędzy to z pewnością powinniśmy pomyśleć o tym ile tak naprawdę zarobimy na lokacie.

Czy to jest opłacalne?

Dysponujemy dużą sumą pieniędzy. Chcemy je umieścić na lokacie, ale tak naprawdę nie wiemy ile jesteśmy w stanie zarobić. Przetrzymywanie w domu takiej sumy pieniędzy jest naprawdę niebezpieczne, dlatego powinniśmy wręcz wziąć pod uwagę umieszczenie ich w banku. Lokaty długoterminowe gwarantują nam przede wszystkim bezpieczeństwo kapitału i zamrożeniem środków na okres trwania umowy. Chociaż trzeba sobie powiedzieć, że istnieją także takie lokaty, które umożliwiają wypłacanie środków pieniężnych. Panuje jednak tutaj jedna zasada – na lokacie nie może zostać mniej niż tysiąc złotych. Czy zatem reguła jest taka, że im dłuższy czas umowny tym większe oprocentowanie? Niestety nie. Wszystko zależy od placówki. Często zdarza się tak, że przy lokacie odnawialnej proponują nam dużo mniejsze oprocentowanie. Oczywiście możemy w każdej chwili wycofać swoje pieniądze, ale musimy się liczyć z tym, że stracimy odsetki. Dlatego warto to zrobić dopiero po okresie umownym.

Lokata jednodniowa

Nowością jest z pewnością lokata jednodniowa, która gromadzi środki pieniężne w ciągu 24 godzin. Jednak zysk potrafi być naprawdę niski. Przy kwocie powiedzmy 5 tysięcy złotych a oprocentowaniu 4% zyskamy powyżej 50 groszy. Jednak jak to mówi polskie przyszłowie „Ziarko do ziarka…”. Można zdecydować się w tym przypadku także na lokatę odnawialną. Skoro zyskamy każdego dnia 55 groszy to po miesiącu będziemy mieli już na swojej lokacie odsetki rzędu 16,50 złotych. Jednak taką lokatę niestety nie możemy zakładać na dłuższy okres. Jednak bawiąc się w różne opcje lokaty jednodniowej możemy naprawdę sporo zarobić. Banki jednak zabezpieczają się przed klientami, którzy bawią się z lokaty jednodniowe. Można tak pobawić się w nie jakiś czas, ale jeśli robimy to ciągle to nie będziemy dla banku zbyt wiarygodni, chociaż instytucje cieszą się na myśl każdego klienta, który decyduje się na założenie u nich lokaty.

Podatek Belki

Warto pamiętać, że każda zarobiona kwota podlega podatkowi Belki. Jest to podatek od każdego zysku kapitałowego objęty oprocentowaniem 19% od każdej zarobionej sumy. Pomysłodawcą jest Minister Finansów Marek Belka. Takiemu podatkowi podlegają także pieniądze zarobione na giełdzie. Chociaż swojego czasu popularne były tzw. lokaty „antybelkowe” tak rynek jest szybko wyeliminował. Lokaty takie pozwalały w jakiś sposób ominąć płacenia podatku. Dzięki luce w prawie, którą znaleziono można było omijać podatek. Jednak jak to bywa dziurę szybko załatano. Nawet najniższe odsetki są objęte tym podatkiem. Zapraszam również po najlepsze kredyty gotówkowe niskarata.org.