Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/dobrylog/domains/fajnalokata.com.pl/public_html/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Dobra lokata

Thursday, November 30, 2017

Kredyt gotówkowy:30 000 zł na okres 24 miesięcy.

Kredyt na miarę bez odsetek.

Sprawdźmy jaki będzie dla nas najlepszy kredyt na kwotę 30 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 24 miesiące. Sprawdzanie ofert zacznijmy od propozycji Banku Raiffeisen Polbank jaką jest kredyt na miarę bez odsetek z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 0% w skali roku. Kredyt n miarę bez odsetek oprocentowany jest wg stałej stopy procentowej i przez cały okres kredytowania oprocentowanie wynosi 0%.Za udzielenie kredytu bank pobiera prowizję, która w naszym konkretnym przypadku będzie wynosiła 6% i da nam łącznie 1800 złotych. Prowizja za udzielenie nam kredytu jest uzależniona od tego na ile rat ten kredyt rozłożymy i może sięgać nawet 30%, przy kredycie na okres 30 miesięcy. Biorąc kredyt na miarę bez odsetek nie musimy go ubezpieczać. Mamy jednak możliwość dobrowolnego ubezpieczenia na wypadek śmierci i całkowitej niezdolności do pracy. W takim przypadku ubezpieczenie wynosi 0,25% kwoty zaciągniętego przez nas zobowiązania. RRSO jest w przypadku tej oferty dosyć niskie i wynosi 6,19%. Raty naszego kredytu będą po 1325 złotych, co da nam całkowicie do spłaty kwotę 31 800,00złotych. Suma odsetek w okresie kredytowania jest wartością odsetek, jakie przyjdzie nam zapłacić bankowi przez cały okres spłaty naszego zobowiązania. W tej konkretnej ofercie suma odsetek będzie wynosiła 0. Kredyt łącznie będzie nas kosztował 1800 złotych.

BGŻ BNP Paribas - oferta dla każdego.

Promocyjną ofertę kredytu gotówkowego przygotował dla swoich klientów również bank BGŻ BNP Paribas. Kredyt oprocentowany jest na 4,99% w skali roku. Jest on oprocentowany według stałej stopy procentowej, co oznacza że przez cały okres kredytowania oprocentowanie będzie jednakowe. Oprocentowanie uzależnione jest również od tego z jakim klientem bank ma do czynienia, na jaki okres rozłożył on kredyt i rzecz jasna jaka jest łączna kwota tego kredytu. RRSO wynosi 7,74%, a prowizja za udzielenie nam zobowiązania jest równa 2,5%. Da nam to raty kredytu po 1349 złotych miesięcznie. Całkowicie do spłaty będziemy mieć po podsumowaniu wszystkich rat kwotę 32 373,78złotych. Co do prowizji za udzielnie kredytu bank może z niej całkowicie zrezygnować. Maksymalnie może ona sięgać 7%. Dla naszego kredytu będzie to kwota 750 złotych. Nasze zobowiązanie musimy ubezpieczyć, a kwota takiego ubezpieczenia doliczana jest do kwoty kredytu. Dla kredytów do 10 000 złotych ubezpieczenie kosztuje 0,186% kwoty kredytu, zaś dla kredytu od 10 000,01 złotych, ubezpieczenie wynosi 0,139% kwoty kredytu.

Monday, October 16, 2017

Szczególne postacie hipoteki.

Hipoteka jest jedną z rzeczowych form zabezpieczenia kredytów. Można wyróżnić kilka jej szczególnych postaci. Pierwszą z nich jest hipoteka łączna. Taka hipoteka może obciążać nie jedną nieruchomość, ale kilka, które należą do dłużnika. Takim sposobem wierzyciel może żądać zaspokojenia swoich roszczeń z dowolnej nieruchomości jaka jest na liście obciążonych. Wierzyciel sam może dokonać wyboru. Celem powstania hipoteki łącznej jest znaczne ułatwienie dla wierzycieli, a także znacznie obniżenie kosztów ustanowienia zabezpieczenia na jednej nieruchomości. Co ważne tego rodzaju hipoteka daje większe zabezpieczenie dla wierzyciela i z całą pewnością znacznie przekracza wartość wierzytelności jaka ma być zabezpieczona. Hipoteka łączne może być zarówno hipoteką przymusową jak i hipoteką kaucyjną.

Hipoteka kaucyjna jest zabezpieczeniem wierzytelności o wysokości jaka nie zostaje ustalona. Są to zabezpieczenia jakie już istnieją jak też i zabezpieczenia jakie mogą pojawić się w przyszłości. Ten rodzaj hipoteki od 2011 roku nie jest ustanawiany, ale te hipoteki kaucyjne, które ustanowiono przed 2011 rokiem dalej widnieją w księdze wieczystej, aż do momentu ich wykreślenia. W tej chwili nie jest wymagane, aby hipoteka zabezpieczała jedną konkretną wierzytelność jaka istnieje. Mamy jeszcze tak zwaną odwróconą hipotekę. Jest to pewnego rodzaju transakcja jaka zawierana jest pomiędzy instytucją finansową, a osobą fizyczną. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla starszych osób. Dzięki odwróconej hipotece mogą uzyskać dodatkowy dochód. Wartość nieruchomości wyceniana jest i osoba korzystająca z odwróconej hipoteki otrzymuje od 30% do 70% wartości tej nieruchomości. Kwota ta uzależniona jest od wielu czynników, takich jak płeć i wiek właściciela, a także stan jego zdrowia. Im mniejszy czas dożywocia tym, lepsze warunki otrzymamy. Mówiąc prościej im bank da nam mniej lat życia tym więcej da nam pieniędzy. Trochę to przykre, ale w taki sposób działa odwrócona hipoteka.

Hipoteka dożywotnia jak sama nazwa wskazuje udzielana jest jako kredyt na dożywocie. Odsetki są dyskontowane z góry i tym samym powiększają zadłużenie. Kapitał można zainwestować i tym samym mieć stały dochód i jednocześnie jest to dodatkowe zabezpieczenie kredytu. W momencie, kiedy właściciel nieruchomości umrze, jest ona sprzedawana, a kwota za nieruchomość reguluje zobowiązanie. Przeniesienie własności natomiast polega na przekazaniu całości lub części nieruchomości w zamian za jednorazową wypłatę pieniędzy lub za dożywotnią rentę. Jest to bardzo podobne do umowy o dożywocie.

Wednesday, August 2, 2017

Charakterystyka kredytów internetowych

Kredyty gotówkowe -kredytomania.EU udzielane przez internet to jedna z ciekawszych kategorii na rynku kredytowym. Czy warto jednak korzystać z serwisów firm pożyczkowych? Czy to bezpieczna kategoria współpracy i w jaki sposób podchodzić do analizy wiarygodności pożyczkodawców? Artykuł odpowiada na powyższe pytania w skróconej formie. Zobaczysz, że kredyt internetowy to bardzo dobra i przede wszystkim tańsza alternatywa dla standardowych oddziałów stacjonarnych firm pożyczkowych.

Warto wiedzieć, że jedna firma pożyczkowa posiada często kilka serwisów pożyczkowych ukierunkowanych na inne grupy docelowe. Z kredytów internetowych korzysta najczęściej pokolenie wyżu demograficznego, w którym ceni się szybkie zaspokojenie potrzeb konsumpcyjnych, a nie długoterminowe oszczędzanie. Inne grupy to początkujący przedsiębiorcy, którzy nie mają szans na kredyt w banku komercyjnym, emeryci z niewielkimi dochodami, renciści. Osoby bezrobotne, a także osoby z zagrożeniem przejęć komorniczych bardzo rzadko otrzymują już kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach, ponieważ prawo zmieniło się w sposób delikatnie niekorzystny dla kredytodawców. Wcześniej dochodziło do zawyżania kosztów pozaodsetkowych, często do absurdalnych kwot. W takim wypadku obsługa bardziej ryzykownych klientów się opłacała. Po ograniczeniu kosztów pozaodsetkowych taka formuła współpracy nie ma już racji bytu. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem zmian prawnych zapoznaj się z pojęciem tzw. ustaw antylichwiarskich. Firma pożyczkowa w internecie ogranicza koszty i działa często bez oddziału stacjonarnego. To wcale nie jest utrudnienie, bo wszystkie sprawy załatwisz z konsultantem mailowo, telefonicznie lub przez wideorozmowę na popularnych komunikatorach. Kredytobiorca powinien zawsze sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy. Firma pożyczkowa to spółka z konkretnym kapitałem zakładowym, z jasnymi danymi rejestrowymi, często należy do Związku Firm Pożyczkowych. Pożyczkodawca potwierdza wiarygodność kredytobiorcy w dwóch krokach. Przede wszystkim musisz wysłać przelew na 1 grosz na dedykowane konto firmy pożyczkowej. W ten sposób potwierdzasz, że posiadasz rachunek osobisty, na który można przelać środki. Dochodzi do tego poznanie podstawowych danych klienta i ich ocena w podstawowych bazach dłużników. Warto wiedzieć, że każda firma pożyczkowa monitoruje klientów w bazach BIK i BIG. Przy słabej zdolności kredytowej trzeba się przygotować na zabezpieczenie umowy kredytowej nieco większym majątkiem trwałym, chociażby nieruchomością, czy innymi dobrami o sporej wartości. Standardowo przyjmuje się, że kredyt zabezpiecza się na poziomie 100% pozyskiwanej kwoty. Im gorsza zdolność kredytowa, tym zabezpieczenie większe.

Kredytów krótkoterminowych udzielają nie tylko firmy pożyczkowe, ale również pośrednicy przez zaprzyjaźnione instytucje finansowe. Na wielu portalach pożyczkowych występuje system przesyłania wypełnionego wniosku kredytowego do różnych inwestorów, co pozwala na nieco bardziej elastyczną współpracę. W kredytach internetowych dominuje wiele ciekawych promocji, a w tym chwilówka za zero złotych, gdzie spłacasz jedynie kapitał początkowy bez oprocentowania. Takie oferty to jedna z najlepszych reklam dla firm pożyczkowych. Zainteresowanie kredytami internetowymi rośnie ze względu na łatwość przekazania podstawowych danych w zabezpieczonej formie. Do tego poprawia się model sprawdzania wiarygodności firm pożyczkowych w internecie. Nawet Komisja Nadzoru Finansowego wydaje ostrzeżenia o nieuczciwych podmiotach. Przed przejściem na rynek kredytów internetowych warto sprawdzać podobne ostrzeżenia, dostępne całkowicie za darmo.

Monday, June 12, 2017

Sprawdź ranking kredytów gotówkowych – warto

Czy rankingi kredytów gotówkowych są wiarygodne? Wiele osób wciąż uważa, że na listy tych porównań trafiają wyłącznie oferty banków, które zapewniły sobie swoje wysokie pozycje odpowiednią opłatą. Oczywiście śledząc portale finansowe z łatwością zauważymy różnice jakie pojawiają się w różnych odsłonach aktualnych rankingów. Wiele stron współpracuje z konkretnymi bankami o czym należy pamiętać. Nie zawsze jednak wiąże się to z tym, że ranking nie przedstawia nam rzeczywistych produktów czy informacji na ich temat. Dzięki współpracy możliwe jest bowiem uzyskanie lepszych warunków umowy dla osób, które korzystają z konkretnych portali. Dlatego też generalizacja i bezpodstawne niedowierzanie rankingom ofert banków to krzywdzące uprzedzenie, którego efekty odczują wyłącznie osoby pozbawiające się jednego ze źródeł informacji o kosztach, warunkach otrzymania i spłaty zadłużeń.

Co oferuje nam ranking?

Przede wszystkim to dostępna dla wszystkich, bezpłatna wiedza o produktach bankowych na Polskim rynku. Zebrana w jedno miejsce, skondensowana do formy niezbędnika każdego kredytobiorcy. To zatem świetne narzędzie, z którego może skorzystać każdy bez względu na wiek czy posiadane doświadczenie finansowe. Nie ma lepszej możliwości łatwego przeglądu większości usług kredytów konsumenckich, lub jakichkolwiek innych. Poza oczywistymi danymi na temat oprocentowania zadłużenia, prowizji lub czasu kredytowania możemy tym sposobem dowiedzieć się także czy spełniamy warunki wymagane do tego by z sukcesem ubiegać się o potrzebne nam środki w danej instytucji. Dodatkowo wiele rankingów dzieli się ze względu na różne oczekiwania konsumentów, co z całą pewnością dodatkowo ułatwi podjęcie trudnej decyzji o tym, który kredyt będzie najodpowiedniejszy.

Sprawdź ranking kredytów gotówkowych a zaoszczędzisz pieniądze. Jeżeli dzięki informacjom zawartym w porównaniu zmienisz swoje zdanie na temat zbyt drogiego kredytu i tym samym zdecydujesz się na znacznie tańszy odpowiednik, to oczywiście ranking przyczyni się do tego, że w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy w trakcie spłaty zadłużenia. To chyba jeden z najlepszych argumentów, który może zaważyć na tym, że warto przynajmniej przyjrzeć się publikowanym regularnie rankingom. Poza tym trudno zaprzeczyć, że czytanie wszystkich umów i ofert banków jest wyjątkowo czasochłonne i nie zawsze zrozumiałe. Wiele banków pomimo atrakcyjnych usług nie jest w stanie zareklamować się tak dobrze jak znane i od dawna działające w Polsce banki. Nie oznacza to jednak, że ich produkty są gorsze. Pamiętajmy, że im większy wybór, tym lepiej – korzyścią dla konsumenta będą bowiem liczne promocje oraz akcje, które będą prowadzone przez banki, rywalizujące między sobą o nowych kredytobiorców.

Podsumowanie

Gdy zależy nam na świadomym wyborze atrakcyjnego zadłużenia, w tym przede wszystkim kredytu gotówkowego, ogromnym ułatwieniem będzie zwrócenie uwagi na rankingi kredytów i pożyczek bankowych. Dla uzyskania pewności zawsze możemy zgłosić się z wszelkimi wątpliwościami do oddziału banku, jednak nic nie zastąpi tak dużej dawki wiedzy na temat, zadłużeń, które nieustannie zmieniają się, co zmusza nas do uzyskiwania jak najaktualniejszych wiadomości.

Tuesday, May 16, 2017

Lokaty bankowe z zyskiem

Ciężko sobie wyobrazić lokatę, która nie generowała by dla nas zysku. Jeśli inwestujemy pewną sumę pieniędzy to z pewnością powinniśmy pomyśleć o tym ile tak naprawdę zarobimy na lokacie.

Czy to jest opłacalne?

Dysponujemy dużą sumą pieniędzy. Chcemy je umieścić na lokacie, ale tak naprawdę nie wiemy ile jesteśmy w stanie zarobić. Przetrzymywanie w domu takiej sumy pieniędzy jest naprawdę niebezpieczne, dlatego powinniśmy wręcz wziąć pod uwagę umieszczenie ich w banku. Lokaty długoterminowe gwarantują nam przede wszystkim bezpieczeństwo kapitału i zamrożeniem środków na okres trwania umowy. Chociaż trzeba sobie powiedzieć, że istnieją także takie lokaty, które umożliwiają wypłacanie środków pieniężnych. Panuje jednak tutaj jedna zasada – na lokacie nie może zostać mniej niż tysiąc złotych. Czy zatem reguła jest taka, że im dłuższy czas umowny tym większe oprocentowanie? Niestety nie. Wszystko zależy od placówki. Często zdarza się tak, że przy lokacie odnawialnej proponują nam dużo mniejsze oprocentowanie. Oczywiście możemy w każdej chwili wycofać swoje pieniądze, ale musimy się liczyć z tym, że stracimy odsetki. Dlatego warto to zrobić dopiero po okresie umownym.

Lokata jednodniowa

Nowością jest z pewnością lokata jednodniowa, która gromadzi środki pieniężne w ciągu 24 godzin. Jednak zysk potrafi być naprawdę niski. Przy kwocie powiedzmy 5 tysięcy złotych a oprocentowaniu 4% zyskamy powyżej 50 groszy. Jednak jak to mówi polskie przyszłowie „Ziarko do ziarka…”. Można zdecydować się w tym przypadku także na lokatę odnawialną. Skoro zyskamy każdego dnia 55 groszy to po miesiącu będziemy mieli już na swojej lokacie odsetki rzędu 16,50 złotych. Jednak taką lokatę niestety nie możemy zakładać na dłuższy okres. Jednak bawiąc się w różne opcje lokaty jednodniowej możemy naprawdę sporo zarobić. Banki jednak zabezpieczają się przed klientami, którzy bawią się z lokaty jednodniowe. Można tak pobawić się w nie jakiś czas, ale jeśli robimy to ciągle to nie będziemy dla banku zbyt wiarygodni, chociaż instytucje cieszą się na myśl każdego klienta, który decyduje się na założenie u nich lokaty.

Podatek Belki

Warto pamiętać, że każda zarobiona kwota podlega podatkowi Belki. Jest to podatek od każdego zysku kapitałowego objęty oprocentowaniem 19% od każdej zarobionej sumy. Pomysłodawcą jest Minister Finansów Marek Belka. Takiemu podatkowi podlegają także pieniądze zarobione na giełdzie. Chociaż swojego czasu popularne były tzw. lokaty „antybelkowe” tak rynek jest szybko wyeliminował. Lokaty takie pozwalały w jakiś sposób ominąć płacenia podatku. Dzięki luce w prawie, którą znaleziono można było omijać podatek. Jednak jak to bywa dziurę szybko załatano. Nawet najniższe odsetki są objęte tym podatkiem. Zapraszam również po najlepsze kredyty gotówkowe niskarata.org.